ПРО МЕРЕЖІ

КОРИСТУВАЧАМ

СТАТИСТИКАТЕХНІЧНА ІНФОРМАЦІЯ


Питання користувачів про послугу "Домашні Мережі"

Шановні користувачі послуги «Домашня мережа»!

У зв’язку з високою вірусною активністю в мережі Інтернет та з метою запобігання зараження Вашого комп’ютера рекомендуємо встановити антивірусне програмне забезпечення на Вашому комп’ютері. Для швидкої перевірки операційної системи можна використовувати програму cureit, що знаходиться за адресою: ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/cureit/cureit.exe

Абоненти, за ІР - адресами яких буде зафіксована вірусна активність, будуть тимчасово відключені з метою нерозповсюдження комп’ютерних вірусів в мережі та захисту інших абонентів. Після проведення відключеним абонентом вищевказаних профілактичних заходів, необхідно зателефонувати за номером: 78-00-03 для поновлення послуги.

Питання: Як можна поповнити рахунок абонента "Домашніх мереж" за допомогою карток?

Відповідь: Для того, щоб поповнити особовий рахунок за допомогою картки, скористайтеся сторінкою статистики. Щоб потрапити на сторінку статистики використовуйте адресу: http://www.dm.fk.lutsk.ua/cgi-bin/stat.pl або програму "Авторизатор", де необхідно натиснути кнопку "Статистика роботи". На сторінці статистики потрібно зліва натинути "Пополнить счет" і ввести у відповідні поля логін та пароль, які вказані на картці. Після натискання кнопки "Пополнить" рахунок буде поповнено на відповідну суму.


Питання: Чи буде зайнятий телефон, після підключення до Інтернет через домашню мережу?

Відповідь: При підключенні до Інтернет по виділеній лінії/домашній мережі телефонна лінія не використовується, отже, телефон завжди вільний.


Питання: В моєму будинку організована домашня мережа Вашої компанії. Скільки часу займе процес підключення до мережі?

Відповідь: Відповідно до Договору про надання послуг зв'язку, термін підключення до мережі компанії "Фотаком" складає до 30 днів з моменту оплати послуг і підписання Договору.


Питання: Якщо я хочу підключити два комп'ютери в квартирі, але в різних кімнатах? Що взагалі для цього необхідне?

Відповідь: Для підключення в квартирі 2-ох і більше комп'ютерів Вам необхідно об'єднати їх в локальну мережу. Локальна мережа - це група з декількох комп'ютерів, сполучених між собою за допомогою кабелю. Для з'єднання декількох комп'ютерів в локальну мережу необхідні: мережевий адаптер, комутатор (світч), кабель ("вита пара" UTP 5). Для з'єднання 2-ох комп'ютерів комутатор не обов'язковий.


Питання: Як я платитиму за Інтернет?

Відповідь: В компанії "Фотаком" діє авансова система оплати послуг Інтернет. Ви можете перераховувати гроші через банк або поповнити особовий рахунок за допомогою картки "Домашні мережі". При закінченні коштів на Вашому рахунку доступ до мережі припиняється.


Питання: Який об'єм трафіку я споживатиму в місяць?

Відповідь: Об'єм трафіку залежить від об'єму інформації, яка була отримана Вами з Інтернету. Середньстатистичний користувач "викачує" 200-300 Мбайт в місяць. Об'єм Вашого трафіку залежить від Ваших потреб.


Питання: Скільки "важить" одна сторінка Що значить "викачав"?

Відповідь: Середній розмір однієї сторінки від 30 до 100 Кбайт. Інформація вважається "скачаною", коли вона проходить через маршрутизатор провайдера на IP адресу Вашого комп'ютера.


Питання: Скільки в 1 Мбайті годин? Як можна порівняти доступ по модемній лінії і виділеній?

Відповідь: Мегабайт - це одиниця вимірювання об'єму інформації. При підключенні по виділеному каналу/домашньої мережі надається цілодобовий доступ в Інтернет, при цьому оплата йде не за час роботи, а за споживаний трафік. При модемному з'єднанні оплачуються години, проведені в Інтернеті.


Питання: Що входить у вартість установки при підключенні до Вашої домашньої мережі?

Відповідь: У вартість підключення одного комп'ютера враховано:

  • прокладення кабелю від точки доступу до абонентського пристрою (прокладання кабелю в квартирі абонента здійснюється "відкритим способом" без кріплення кабелю до стін і т.п.);
  • надання в користування однієї поштової скриньки;
  • налаштування операційної системи Windows та програмного забезпечення для роботи в мережі.

Питання: Що таке IP-адреса?

Відповідь: IP-адреса - 32-бітове двійкове число, привласнене кожному комп'ютеру і однозначно визначаюче цей комп'ютер в мережі. Також IP-адреса дозволяє відстежити Ваш шлях в мережі Інтернет, отже кожний користувач повинен пам'ятати про те, що він несе повну відповідальність за свої дії в мережі.


Питання: Я хочу, щоб компанія "Фотаком" організувала в моєму будинку домашню мережу з виходом в Інтернет. Що мені для цього потрібно зробити?

Відповідь: Якщо мережі компанії "Фотаком" у Вашому будинку немає, то Вам потрібно заявку в електронному вигляді на сайті компанії та завітати до нас в офіс.


Питання: Чи впливає кількість користувачів на швидкість обміну інформацією зв'язку?

Відповідь: Компанія "Фотаком" гарантує швидкість обміну інформацією в домашній мережі до 100Мбіт/с, а в мережі Інтернет - до 10Мбіт/с.